BÜYÜK SKANDAL

Batı çevre yolunun mevcut haliyle yapılması Şehir için
Büyük bir skandal olacaktır.
Bizim burada yola itirazımız olamaz yolun Sinop yoluna bağlanacak olan polis okulu ve Çatalca’m caminin arası olan kısmın bize göre yanlış yer olduğudur. Bu bağlantının hiç olmazsa taflanın sonundan bağlanması şehrin geleceği açısından daha sağlıklı olacak düşüncesindeyiz.
Gülçiçek şunları söyledi;
16,3 km uzunluğundaki 1 milyar 200 milyon TL tahmini yapım bedelli ‘Samsun Batı Çevre Yolu’nun projesi onaylandı.
Batı çevre yolu Samsun için öncelik mi değil mi bu konu yetkililerin bileceği ve araştırmaları sonucu ortaya çıkan bir konudur bu bizi ilgilendiren değil karar vericilerin konusudur. Bizim burada dile getirmek istediğimiz konu çevre yolunun Çatalca’m polis okulunun hemen önünde Sinop yoluna bağlanan kısmıdır. Zira Samsun batı yönünde şehirleşiyor.
Kent İncesu’dan itibaren Bafra yönünde Çatalca’m ve Taflan yörelerine doğru genişliyor.
Atakumun trafik yoğunluğunun her geçen gün artmakta olan Çatalca’m  bölgesine çevre yolunu bağlamak tam bir facia olur. birkaç yıla kalmadan trafiği rahatlatmak şöyle dursun trafik kitlenecektir bunu bugünden görmek zor olmasa gerek çünkü  taflan hatta bitişiği Erenköy’e kadar pandemi sonrası ciddi göç aldı insanlar bu bölgelerde önceden sadece yazları kalırlardı doğalgaz ve pandeminin etkisiyle 12 ay yaşar vaziyete geldiler bu gerçekler ortada iken polis okulu ve Çatalca’m caminin olduğu yere çevre yolunun bağlanması gerçekten skandal olur Atakum birkaç yıla kalmadan bunun sıkıntısını çekmeye başlar Yarar değil sıkıntı verir. Olması gereken en azından taflanın sonundan Erenköy’ün başında çevre yolunu bağlamak daha sağlıklı görünüyor. Umarım bu düşünce ve görüşlerimiz yetkililer tarafından dikkate alınır gerekli düzenleme yapılır. Yoksa hiçbir şehir nasip olmayan deniz manzaralı hapishane nede deniz manzaralı yeni sanayi sitesinden sonra şehirin içine bağlanan çevre yolu olacak bırakın Türkiye’yi dünyaya bu alanda örnek olacağız.