Bize Ulaşın PROFESYONEL GAYRİMENKUL DANIŞMANI Geleneksel Emlak Kültürünü Dijital ile Buluşturuyoruz! Bize Ulaşın PROFESYONEL GAYRİMENKUL DANIŞMANI Geleneksel Emlak Kültürünü Dijital ile Buluşturuyoruz!

Looking for a First-Class Business Consultant?

consulting_placeholder

Why our consulting

We are a full service business development group – we build strategies and systems.

read more
consulting_placeholder

Global consumer insights

Rapid and sustainable solutions to the most complex business challenges with cooperative process-driven.

read more
consulting_placeholder

Thought Leadership

A solution is proposed, from here you can action the plan with just outline assistance.

read more

industries

Travel and Aviation
Consulting

Study popular tourism destinations and improve your sales skills to successfully advise your clients on the best travel options.

Business Services
Consulting

We consider all the drivers of change - from the ground up and we'll motivate and support you to make the change.

Consumer Products
Consulting

Design repeatable growth models and innovation pipelines that generate new products with higher potential and lower risks of failure.

Financial Services
Consulting

We work buy-side and sell-side and give our clients hard-hitting and objective answers and focus hard on the best opportunities.

Energy and Environment
Consulting

We work across all the major construction geographies and end sectors, meaning we understand the underlying drivers in construction markets.

Surface Transport &
Logistics Consulting

Scheduled transport operations, from broad market trends and strategy to the development of integrated commercial strategies.

Doing the right thing,
at the right time.

0

Cases completed

0

Consultants

0

Awards winning

0

Satisfied customers

testimonials

To help entrepreneurs get their act together
before they talk to investors.

news

 • Emlak Terimleri ve ya Gayrimenkul Terimleri Sözlüğü

  Emlak terimleri sözlüğü ve anlamlarını ve emlak denince akla gelenleri bu yazımızda görebilirsiniz. Ev almak, satmak veya kiralamak istediğinizde emlakla ilgili terimler karşınıza çıkabilir. Anlamını bilmediğiniz kelimeler hakkında karar vermek ya da seçim yapmak ise zor olur.  Sizler için hazırladığımız Emlak Sözlüğü ile emlak, gayrimenkul, konut ve daha fazlası hakkında bilmediğiniz tüm terimleri rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Emlak

  06/09/2021
 • Zorunlu Deprem Sigortası DASK Nedir?

  DASK, depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak, tsunami ve yer kaymasının doğrudan neden olacağı maddi zararları, poliçenizde belirtilmiş limitler dahilinde karşılar. DASK poliçesi kapsamında binanın / konutun bir kısmı ya da tamamının zarar görmesi fark etmemekte, zarar her iki durumda da karşılanmakta ve ödeme yapılmaktadır. Buna göre teminat kapsamında ki durumlar aşağıda ki gibidir;

  06/09/2021
 • Tapuda Satış Bedelini Düşük Gösterme

  Tapuda satış bedeli, tapuda satış bedelini düşürme, rayiç bedel nasıl yükseltilir konuları üzerinde durduğumuz yazımızı sizler için derledik. Bildiğimiz gibi tapudaki işlemlerde gayrimenkulün satış değeri, ilgili belediye tarafından belirlenen, rayiç değerin altında bir bedel beyan edilememektedir. Ancak emlak vergisinin tespit edilmesi için belirlenen rayiç bedeller genellikle gerçek değere göre düşük olduğundan güncel değeri yansıtmaz. Ülkemizde

  06/09/2021
request a call back.

Would you like to speak to one of our financial advisers over the phone? Just submit your details and we’ll be in touch shortly. You can also email us if you would prefer.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
United Kingdom
Germany
Spain
Head Quarter
United States
Sales Office